תקלות חום מנוע

Home/Uncategorized/תקלות חום מנוע

תקלות חום מנוע

 

תקלות חום מנוע, סיפור אמיתי מהמוסך
תקלות חום מנוע.תקלות אלו הן בין התקלות הנפוצות ביותר, תקלות אלו דורשות התייחסות מהירה וכדאי לפנות למוסך בהקדם האפשרי, כדי למנוע נזק אפשרי למנוע והשבתת הרכב. פעמים רבות טיפול נכון ברכב ובדיקה מקפת שבשגרה, יכולים למנוע תקלות מסוג זה ותקלות בכלל. תקלות חום מנוע מתסכלות במיוחד בעיקר בנסיעה במזג אוויר חם בו נדרש מזגן שמאמץ עוד יותר את המנוע ועלול להוות זרז לבעיה שכבר כנראה ישנה כבר ברכב. כאשר מגיע אלנו למוסך לקוח עם תלונת התחממות או איבוד מים אנו מחתימים אותו על טופס שמסביר שתקלות מסוג זה יכולות להתפתח מעבר לאבחון הראשוני שנקבע. חשוב מאוד להבין זאת והמקרה הבא ימחיש את הנושא. הגיע אלינו רכב שתלונת הנהג הייתה התחממות ואיבוד מים.לאחר שהלקוח חתם על טופס המים הנ"ל התחלנו בבדיקה.

מיד עם הכנסת לחץ לתוך מערכת המים גילינו פריצת מים חזקה מרדיאטור חימום. הוכנה הצעת מחיר הלקוח אישר ובצענו את העבודה. לאחר סיום בעבודה בוצעה נסיעת מבחן והרכב המשיך להתחמם. המשכנו בבדיקות וגילנו שמשאבת המים פגומה הכנפיים שלה נשחקו והיא לא סחררה את המים במערכת בספיקה נאותה דבר שגרם להתחממות הרכב. ובכן מה קרה פה למה רדיאטור החימום התקלקל. והתשובה פשוטה .זו השאלה הקלסית מה בא קודם התרנגולת או הביצה כאן הייתה ההתחממות עקב משאבת מים פגומה שיצרה לחץ גבוה במערכת הקירור..רדיאטור החימום הישן לא עמד בלחץ והתפוצץ והתחיל לנזול ואז קיבלנו גם איבוד מים.

כמובן שהתקלה תוקנה ואף הומלץ ללקוח להחליף את ברדיאטור הראשי שכן גם הוא היה מאוד בלוי וישן וצפויה ממנו התפתחות של בעיה במערכת ורצוי להקדים תרופה למחלה וטפל גם בו. מקרה זה מדגים את הבעייתיות של האבחון הראשוני בתופעות התחממות. תמיד יש לצפות במקרים אלו להתפתחויות נוספות. מקרה זה הנו פשוט יחסית אך יש מקרים שהתוצאה הסופית היא פרוק ראש מנוע או אפילו החלפת מנוע. ולכן מיד עם גילוי סימני התחממות לגשת מיד למוסך. לדוגמאות נוספות של התחממות ראש מנוע ומה לעשות לחץ כאן

תקלות חום מנוע, מה הגורמים לתקלות חום מנוע וכיצד לנהוג במקרה של התחממות? הכנו עבורכם סרטון קצר

By | 2017-06-12T11:12:55+03:00 יוני 12th, 2017|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

שינוי גודל גופנים