כיוון פרונט כרמיאל

Home/כיוון פרונט כרמיאל
כיוון פרונט כרמיאל 2018-12-04T16:30:21+03:00

כרמיאלים? חשוב לנו שתנהגו ברכב בטוח

כיוון פרונט – לתאום התקשרו 0723941808

למה חשוב לבצע כיוון פרונט? מכיוון שכיוון פרונט מציל חיים!

רכב עם כיוון פרונט תקין הוא בטיחותי יותר ומאפשר שליטה אופטימלית של הנהג ברכב.
בנוסף מאפשר 
נסיעה בטיחותית ויציבה יותר עם מינימום שחיקה בצמיגים

אם אתם חשים שהרכב שלכם סוטה לכיוון מסוים, שהגלגלים אינם מסתובבים על ציר ישר, אלא בשמיניות, או שההגה רועד כאשר אתם נוסעים במהירות גבוהה, כדאי שתבקרו בהקדם האפשרי במכון פרונט. בדיקת כיוון פרונט היא בדיקה שמומלץ לבצע פעם בשנה, כחלק משגרת הכנת הרכב לחורף, או כאשר אתם נתקלים באחת מהתופעות שצוינו לעיל, וזאת על מנת לשמור על תקינות הרכב ובטיחות הנסיעה. מהי בדיקת כיוון פרונט, כיצד היא מתבצעת, ומדוע כדאי לכם לבצע אותה – על כך ועוד, במאמר הבא.

מהי בדיקת פרונט?

בדיקת כיוון פרונט מאבחנת ומתקנת את כיוונם של הגלגלים הקדמיים, במטרה לאפשר נסיעה בטוחה ויציבה. כאשר הגלגלים הקדמיים אינם מתואמים ומכוונים כראוי, הרכב יהיה לא מאוזן, ובעת נסיעה תהיה נטייה קבועה לכיוון זה או אחר, הגלגלים יסתובבו בשמיניות, הצמיגים ישחקו במהירות גבוהה יותר, ובמהירויות גבוהות ההגה ירעד, וקשה יהיה לשמור על מסלול נסיעה יציב. ברוב הרכבים, הגלגלים האחוריים אינם ניתנים לכיוון, ולכן את הבדיקה והכיוון מבצעים על צמד הגלגלים הקדמי בלבד. הבדיקה מתבצעת במכון פרונט, על ידי בודק מקצועי מוסמך, ובעזרת ציוד מקצועי ממוחשב ומתקדם. יש לבצע בדיקת פרונט אחת לשנה, לפני החורף כחלק מהכנת הרכב לחורף, כאשר הרכב מושך לכיוון מסוים בזמן נסיעה, כאשר הגלגלים מסתובבים בשמיניות, או כאשר ההגה רועד במהלך נסיעה במהירות גבוהה.

לפני תחילת הבדיקה הטכנאים שלנו בודקים חופשים במתלה הקדמי ולחץ אוויר בצמיגים. הכיוון הבסיסי הינו כיוון התכנסות / התייצאות שיפור הגלגלים. כיוון זה נועשה על ידי ברגי כיוון המותקנים במכלול מסרק ההגה. הכיוון נעשה תוך התייחסות לגלגלים האחוריים כך שבתום הכיוון נקבל גלגל הגה ישר בנסיעה לפנים. במהלך בדיקת זוית ההיגוי מתגלה לעיתים שיש בעיה בזוית השפיעה (קמבר) והדבר דורש לפעמים פעולה מיוחדת של ישור ציר הגלגל. פעולה זו מייקרת את עלות התיקון מעצם מורכבותה ודורשת כיוון נוסף כעבור 1000 ק״מ שיביצועו כלול בעלות התיקון. לפעמים פעולת הישור לא מספיק טובה ובביקורת לאחר 1000 ק״מ כאשר מתגלה הדבר בבדיקה אנו מבצעים ישור נוסף ללא עלות נוספת ומזמנים את הלקוח שוב לביקורת. חשוב לנו לדאוג לתקינות הרכב ולבטיחותם של לקוחותינו.

מאחר וכיוון פרונט תקין הוא מרכיב בטיחותי ממדרגה ראשונה ברכב אנו מעוניינים לדאוג ללקוחותינו הנאבקים לשלם את אחזקת הרכב ומבצעים את הבדיקה בעלות נמוכה. שמירת בטיחות לקוחותינו בנסיעה והרצון להוזיל את עלויות אחזקת הרכב היכן שמתאפשר ועדיין לשמור על רמת אחזקה ובטיחות גבוה הם נר לרגלינו. מחיר כיוון פרונט בקבוצת יורו-שגב נמוך בהרבה מהחלופה בשוק והמטרה שלנו היא שכמה שיותר נהגים יבצעו אצלינו את בדיקת כיוון הפרונט ויסעו ברכב בטיחותי.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

הבדיקה מתבצעת במכון הפרונט, על ידי בוחן מוסמך ומיומן, בעזרת ציוד ממוחשב, הבודק את נטיית הצמיגים בשלושה כיוונים:

קמבר – זווית הגלגלים יחסית לציר אנכי; כאשר החלק העליון של הגלגל נוטה החוצה, השפיעה היא חיובית, וכאשר החלק העליון של הגלגל נוטה פנימה, השפיעה היא שלילית.
קסטר – זווית הנטייה קדימה של הגלגלים; זו זווית שקשה לזהותה בעין, אך מכשירי המדידה יודעים למדוד אותה בדייקנות. זווית זו אחראית לסטיות של הרכב.
התבדרות אופנים – זווית הנטייה של הגלגלים יחסית לציר מאוזן, שכווניו קדימה ואחורה. זווית זו היא בעלת ההשפעה הגדולה ביותר, וגם בעלת הנטייה הגדולה ביותר להשתנות. כאשר החלק הקדמי של האופן נוטה פנימה, מדובר בהתבדרות חיובית, וכאשר החלק הקדמי של האופן נוטה החוצה, זו התבדרות שלילית.
בשעת הבדיקה, הבודק רואה את הזוויות המומלצות עבור הרכב, ואת הזוויות הנמדדות בפועל, על צג המחשב. במקרים שבהם הזוויות הנמדדות בפועל הן מחוץ לטווח המומלץ, איש צוות נוסף מבצע התאמות וכוונון מחדש. לפני הבדיקה נבדקים מתלי הרכב, ולחץ האוויר בגלגלים, בכדי לוודא דיוק בתוצאות בדיקת הפרונט, (מתלה משוחרר או לחץ לא נכון בצמיגים עשוי להשפיע על המדידות).

מה ההבדל בין כיוון פרונט לאיזון גלגלים?

מתי צריך לבצע בדיקת פרונט?

לאחר שפירטנו את התופעות המעידות על חוסר איזון בכיוון הגלגלים, ניתן לשאול האם יש צורך לבצע בדיקת פרונט גם אם אין סימנים לחוסר איזון. התשובה היא, שלמען התקינות ואורך החיים של הרכב, ולמען בטיחות הנסיעה, מומלץ לבצע בדיקת פרונט לפחות פעם בשנה. את הבדיקה לא ניתן לבצע באופן עצמאי, ללא הציוד המקצועי הדרוש. במקרים שבהם מופיעות תופעות המעידות על גלגלים לא מכוונים, יש לבצע בדיקת פרונט בדחיפות, במקרים אחרים, ניתן להסתפק בבדיקה שנתית. את הבדיקה השנתית מומלץ לבצע לפני בוא החורף, כיוון שבעונה הגשומה, הנטייה להחלקות עולה, וסטיות קלות עלולות להסתיים בתאונות. עלות הבדיקה אינה גבוהה, והרווח שתפיקו ממנה שווה את ההשקעה ואף יותר מזה.

למה כדאי לעשות כיוון פרונט בכרמיאל דווקא אצלנו במכון?

 

המכון לכיווני פרונט פועל אצלנו כבר למעלה משלושים שנה. במכון פועל צוות מקצועי ובמשך שנים רבות בעבר היו מגיעים מגמת הנדסאי רכב במכללת תל חי להדרכה והשתלמות בנושא אצלנו לפני מבחן הגמר. קשר זה נוצר כיוון ששלושה מאיתנו הם בוגרי המכללה במגמת רכב. המכון מצוייד במיכשור טכנולוגי מתקדם מתוצרת הנטר, שנחשב לטוב מסוגו בעולם. היתרון הטכנולוגי מאפשר ביצוע כיוון פרונט ברמה הגבוה ביותר. כל יצרן רכב מספק לחברת הנטר נתונים על כל דגם חדש שיוצא לשוק ולפיכך אנו מעודכנים בנתונים הטובים והמדויקים ביותר המאפשרים לנו ביצוע עבודה מדויקת ותוצאה מושלמת. כיוון הפרונט מתבצע בעיקר לגלגלים הקדמיים אך לחלק מהרכבים ניתן לבצע כיוון פרונט גם בגלגלים אחוריים.

לסיכום

אם בשנה האחרונה לא ביצעתם בדיקת פרונט, זה הזמן לקחת את הרכב למכון, ולדאוג שגלגליו יהיו מכוונים ומאוזנים. איזון הפרונט מושפע מדברים פעוטים כמו מכות קלות, או בורות בכביש, ולא תמיד ניתן לזהות אותו. משום כך, גם אם אינכם חשים באחד מהסימנים שצוינו לעיל, כדאי לבצע כיוון פרונט. בדיקת כיוון פרונט מבטיחה לכם נסיעה בטוחה וחלקה, שכן כאשר גלגלי הרכב מכוונים ומאוזנים, פעולתם משולבת בצורה אידיאלית. כאשר הגלגלים אינם מכוונים נוצרות אי התאמות, והגלגלים אינם נעים על ציר ישר, אלא בשמיניות. כל אלו גורעים מבטיחות הנסיעה, יוצרים סטיות מן המסלול, הופכים את הנסיעה למסוכנת, ומקצרים את חיי הצמיגים. קבוצת רכב כרמיאל מציעה לתושבי כרמיאל והצפון בדיקת פרונט מקצועית, במחיר שווה לכל נפש, במכון פרונט ממוחשב ומתקדם. בתום הבדיקה, הרכב שלכם יהיה בטוח יותר לנסיעה, והנסיעה תיהפך לחלקה ולנעימה הרבה יותר.

שינוי גודל גופנים